Program

Info

 

Przedszkole Filmowe to program skierowany do młodych ludzi, uczniów szkół średnich i studentów pierwszych lat studiów, którzy interesują się filmem. Zapraszamy wszystkich powyżej 15 roku życia, którzy podjęli już pierwsze próby fotograficzne, filmowe lub literackie. Nie wymagamy dużego doświadczenia filmowego, szukamy ludzi, którzy mają potencjał, aby rozwijać się w tym kierunku. Stawiamy na osoby wrażliwe, a jednocześnie potrafiące przekonać innych do swojej idei czy pomysłu. 

Zobacz materiał wideo na temat programu Przedszkole Filmowe.

Spotykamy się na weekendowych sesjach (sobota - niedziela) raz w miesiącu przez rok. Zgodnie z ideą Szkoły Wajdy: „od pomysłu do realizacji”  podczas sesji pracujemy nad realizacją pomysłów filmowych uczestników i wspólnie szukamy dla nich najlepszej formy. Pomiędzy sesjami uczestnicy samodzielnie pracują nad swoimi etiudami.

Podczas całego kursu chcemy zrealizować siłami wszystkich uczestników  Przedszkola Filmowego średnio lub pełnometrażowy film dokumentalny. Film ma opowiadać o środowisku młodych ludzi w Polsce, o ich pokoleniu. Uczestnicy kursu, młodzież szkół średnich i studenci z całej Polski  będą przyglądać się swojemu otoczeniu, rodzinom, przyjaciołom, ludziom spotkanym niedaleko. Ma to być portret ich świata widziany ich oczami. Chcemy, aby opowiedzieli o tym, co jest dla nich ważne, co ich boli, co śmieszy, żeby pokazali nam swoją małą Polskę. Będziemy starali się rozwijać pomysły uczestników w taki sposób, żeby z pojedynczych pomysłów otrzymać złożony z fragmentów, ale spójny, pełnowartościowy film. Będziemy szukać wspólnego mianownika przyniesionych przez uczestników kursu pomysłów, dobierać je tak, żeby tworzyły ciekawą i filmowo atrakcyjną całość.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz relacje wideo z poprzednich edycji Przedszkola Filmowego.

Kliknij, aby zobaczyć wideo:  

Przedszkole Filmowe 2014

 

Przedszkole Filmowe 2013